O projekcie

Projekt rozwijany przez kilka lat, jednak koncept marki Noc Informatyka ciągle pozostaje niezmienny. Identyfikacja wizualna oparta na logo charakterystyczne dla środowiska IT nawiązujące do maskotek UX i środowiska Open Source.

Prace graficzne objęły stworzenie strony www jako podstawowego źródła informacji o corocznej imprezie oraz atrakcjach jakie czekają na uczestników.

Masa gadżetów jak smycze, ulotki reklamowe, plakaty, koszulki, kubki itp. Ciekawym projektem na Nocy Informatyka 8 okazał się niekonwencjonalny identyfikator uczestnika imprezy. Była to w pełni funkcjonalna, krzemowa płytka z nadrukiem logo nocy i miejscem na podpis uczestnika, która mogła wykonywać skompilowany kod jak np. mruganie diody.

Klient

non profit

Zakres prac

Projekt logo, koncepcja wizualna, która z czasem stała się marką.

O nocy informatyka

Noc Informatyka nie jest typową konferencją, jakich wiele – tu nie ma garniturów i formalizmów, poza prelekcjami na uczestników czekają inne atrakcje, a wszystkie prelekcje odbywają się w nocy.

To niekonwencjonalne wydarzenie rozrywkowo-naukowe łączy w sobie elementy konferencji otwartej, imprezy integracyjnej oraz sportów ekstremalnych. Ma być ciekawie, zabawnie, ale i mądrze.

Akcja zapoczątkowana w 2007 roku podczas spotkania koła naukowego informatyków AP. Jako ówczesny student informatyki z dużymi aspiracjami graficznymi postanowiłem podjąć się zaprojektowania identyfikacji wizualnej całej imprezy. Powstało logo oraz kilka projektów na gadżety reklamowe. Teraz impreza stała się cenionym, cyklicznym wydarzeniem rozpoznawalnym w środowisku IT a oprawa wizualna leży po stronie GerArt Studio.

Inicjatywa, która z czasem urosła do rangi znanego i szanowanego wydarzenia w środowisku informatycznym.